Gmina Puck – przyroda

Data dodania: 24.07.2019


Gmina Puck to gmina położona w województwie pomorskim. Cała gmina znajduje się w tzw. aglomeracji trójmiejskiej. To dlatego dojazd do Pucka zajmuje zaledwie 30 minut z centrum Gdyni. Gmina Puck to bardzo atrakcyjne przyrodniczo tereny. Znajdziemy tutaj Groty Mechowskie, Nadmorski Park Krajobrazowy i Rezerwat przyrody Beka.

Grota Mechowska – Mechowo (18 min od Pucka)

Grota Mechowska to jaskinia, która powstała tutaj najprawdopodobniej w okresie zlodowacenia bałtyckiego. W jaskini można obserwować niesamowite krajobrazy, które w większości zostały naturalnie ukształtowane. Zauważymy tutaj stalaktyty i polewy, które często są zabarwione na kolor czerwony. Kolor ten powstaje w wyniku obecności związków żelaza. Jaskinia jest otwarta dla zwiedzających, wnętrze jaskini zostało oświetlone, także można ją spokojnie zwiedzać z całą rodziną.

Nadmorski Park Krajobrazowy (Białogóra – Mierzeja Helska i Zatoka Pucka)

Na Nadmorski Park Krajobrazowy składa się ponad 180 kilometrów kwadratowych i 175 m2 powierzchni chroniącej te obszary. Nadmorski Park Krajobrazowy to obszar, na którym występuje wiele torfowisk. Duża część parku jest zalesiona i składają się na nie w dużej mierze lasy iglaste. Na Nadmorski Park Krajobrazowy składają się liczne rezerwaty takie jak : Dolina Chłapowska, Białogóra, Helskie Wydmy i rezerwat Beka. Możemy w nich spotkać różne zwierzęta jak foka szara, węgorze, płocie, okonie, cierniki. Występuje tu również wiele gatunków roślin glony, mięczaki i skorupiaki.

Rezerwat Przyrody Bielawa ( obejmuje Puck, Władysławowo i Korkowo)

Rezerwat Przyrody Bielawa to 720 hektarów nadmorskich terenów. Głównym założeniem rezerwatu jest ochrona naturalnych torfowisk. To jedno z ulubionych miejsc żurawi i innych gatunków ptaków błotnych. Teren torfowisk jest unikalny na skalę światową. Obecnie na terenie rezerwatu są prowadzone prace rewitalizujące i przywracające stan przed niszczycielskim działaniem człowieka.

Rezerwat przyrody Beka ( nad Zatoką Pucką, ujście rzeki Redy)

Rezerwat przyrody Beka powstał w okolicach terenów pochłoniętej przez morze miejscowości Beka. Teren Rezerwatu obejmuje również wody wewnętrzne Zatoki Gdańskiej łącznie teren Rezerwatu to 350 hektarów, a jego otulina to aż 795 hektarów. W Rezerwacie można zaobserwować wiele rzadkich gatunków zwierząt, w szczególności ptaków. Gęgawa, błotniak stawowy, zimorodek, sowa błotna czy pliszka cytrynowa to tylko niektóre wyjątkowe gatunki ptaków, jakie możemy tam znaleźć. To ciekawe miejsce, żeby poczuć bliskość z naturą i obserwować piękne, nie zniszczone działalnością ludzką krajobrazy.

Apartamenty nad morzem

Puck znajduje się w dużej części na terenach objętych ochroną. To sprawia, że jest taki atrakcyjny i ludzie chętnie kupują tutaj apartamenty nad morzem Idealnie się składa, że inwestycja  w Pucku oferuje sprzedaż apartamentów z widokiem na morze. Apartamenty z widokiem na morze na sprzedaż. Sprawdź ofertę Katamarany Zatoka, zanim będzie za późno. Apartamenty sprzedają się w zatrważającym tempie.