Trzy ciekawe propozycje na spędzenie czasu w Pucku

Data dodania: 01.10.2019


Puck to nadmorska miejscowość pełna atrakcji. Nie tylko ukształtowanie terenu, lokalizacja nad Zatoką Pucką są wielkimi zaletami posiadania apartamentu nad morzem w tych okolicach ale również szeroki wachlarz atrakcji jaki znajdziemy w ofercie tego miasta. Przedstawiamy trzy ciekawe pomysły na spędzenie czasu w Pucku z rodziną.

Rodzinny Park Ewolucji

W Rodzinnym Parku Ewolucji poznamy historię Ziemi i przeniesiemy się kilka milionów lat wcześniej. Czasy prehistoryczne możemy poznać dzięki ciekawym ścieżkom edukacyjnym. Na terenie Parku Ewolucji znajduje się jaskiniowe miasteczko, w którym spotkamy bohaterów popularnego serialu animowanego Flinstonowie. Przejażdżka ich samochodem sprawia wiele frajdy nie tylko najmłodszym. Ścieżka dinozaurów poprowadzi nas przez rozmaite gatunki, które są wykonane w skali 1:1. Niektóre ogromne osobniki robią wrażenie. W Parku można popłynąć w niesamowitą podwodną podróż, statkiem podwodnym i podziwiać gatunki zwierząt morskich, które żyły miliony lat temu. Teren Parku Ewolucji obejmuje ponad 40 tysięcy metrów kwadratowych, dlatego na jego zwiedzanie warto poświęcić cały dzień.

Katamarany Zatoka

Muzeum Ziemi Puckiej

Muzeum imienia Floriana Ceynowego, który był działaczem społecznym w Pucku powstało w 1980 roku. Znajdziemy w nim ciekawe eksponaty, które pozwolą nam zgłębić się w historię tych ziemi i poznać ciekawą historię. W muzeum możemy podziwiać między innymi kolekcje pamiątkowych map, rzeźby, medale i fotografie, a nawet skarby z II w. n.e.

Puck Glas

Puck Glas to wyjątkowe miejsce, w którym można poznać tajniki dmuchania szkła. Codziennie można przyglądać się jak mistrzowie tego fachu tworzą niezwykłe dzieła ze szkła. Szkło artystyczne jest wypiekane według najstarszych tradycji. Pasjonaci Puck Glas prowadzą również szkolenia, w których można nauczyć się samodzielnego dmuchania szkła i wytwarzania nowoczesnych wyrobów jak wazony, butelki, karafki itp. Połączenie szkła, różnorodnej grafiki i nieoczywistych połączeń pozwala na stworzenie prawdziwych dzieł sztuki, które będą idealną ozdobą do każdego mieszkania.

Apartamenty w Pucku

Puck to idealne miejsce, aby zainwestować w apartament nad morzem. Dzięki zamieszkaniu w pobliżu centrum wszystkie atrakcje są bezpośrednio dostępne. Miasto oferuje również zniżki dla mieszkańców. Aby na bieżąco śledzić wydarzenia i rabaty na bilety na wejście na poszczególne atrakcje, możemy obserwować profil miasto Puck na facebooku oraz zapoznać się z inwestycją Katamarany Zatoka w Pucku.