W jaki apartament nad morzem zainwestować?

Data dodania: 03.06.2019


Jeśli nie mamy specjalnego doświadczenia w wynajmie apartament nad morzem, a chcemy, by nasza nowa inwestycja dobrze się spłaciła, wybierzmy najprostszą z możliwych form wyboru mieszkania.

Mały apartament nad morzem

Opcją najbezpieczniejszą będzie zakup stosunkowo małego apartamentu (do 55 m kw). Taki apartament ma przede wszystkim tę zaletę, że nie będzie kosztował tyle co 100-metrowy i będzie nam go łatwiej wynająć. Warunkiem konicznym jest dobrze zorganizowana przestrzeń. Najlepiej, jeśli apartament nad morzem ma jedną małą sypialnie i ogromny salon połączony z kuchnią. Jeśli raczej stawiamy na grupy młodych ludzi, warto pomniejszyć powierzchnię salonu, ale za to zaproponować gościom dwie a nie jedną sypialnię. W ten sposób na 55 metrów będziemy mogli zaprosić aż sześć osób, licząc, że każdy za noc zapłaci minimum 40 zł, mamy 1200 zł za pięć nocy czyli mniej więcej połowę raty kredytu, który weźmiemy na zakup apartament nad morzem.

Nowy apartament nad morzem

Katamarany Zatoka

Jeśli to nasza pierwsza inwestycja tego typu, warto poszukiwać raczej apartamentów nowych, postawionych od początku do końca przez jedną firmę. Taki sposób niwelujemy możliwość zakupu czegoś niesprawdzonego. Znacznie bowiem łatwiej jest zgłaszać poprawki przy odbiorze nowego apartamentu niż negocjować z właścicielem używanego lokalu poszczególne elementy zużyte podczas eksploatacji. Nowy Apartament nad morzem to również większa swoboda w urządzaniu, doborze poszczególnych elementów, a co za tym idzie tworzeniu klimatu całego mieszkania.